ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

249 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 249 Lei?

Kampa Sprint Air

Cort frontal

Cortul frontal gonflabil Sprint Air Kampa impresionează prin umflarea în mai multe puncte, accesul protejat împotriva ploii și materialul ușor și durabil Weathershield 68D.

Alegeți varianta

Disponibilitatea

În stoc
Când voi primi produsele?

Prețul original

2 965 Lei
Reducere calculată din cel mai mic preț cu 30 de zile înainte de campanie

Reducere

-11 %

2 630 Lei

  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 249 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • Black Friday
  • -11 %
  • Livrare gratuită
Informații despre produs

Cortul frontal pentru dubă sau mașină Sprint Air de la Kampa se poate construi în câteva minute. Sprint AIR dispune de un material ușor Weathershield 68D și un cadru fiabil Kampa AIR Frame. Cortul frontal este spațios, având o intrare de dimensiuni generoase, utilă atunci când vremea este ploioasă. Tehnologia Multi-Point Inflation AirFrame asigură umflarea individuală a bețelor, pentru o construcție și demontare cât mai ușoară.

Acest cort frontal autoportant oferă un acces protejat, care previne pătrunderea ploii atunci când deschideți ușa. Cortul gonflabil oferă un keder dublu de 4 mm și 6 mm, potrivit pentru copertinele și șinele de copertină pentru rulote.

Caracteristicile principale:

  • tehnologie Multi-Point Inflation AirFrame
  • material: Weathershield 68D
  • autoportant
  • împiedică pătrunderea ploii la deschiderea ușii
  • keder dublu
  • cadru gonflabil
  • dimensiuni: 145 × 200 × 280 cm
  • greutate: 12,08 kg
  • înălțimea de conectare min: 180 cm
  • înălțimea de conectare max: 210 cm
Parametri
Marcă
Kampa
Greutate
12,08 kg
Tip de cort

Înainte de a cumpăra un nou cort, stabiliți clar pentru ce tip de activitate îl veți folosi cel mai mult.

gonflabil
Tip construcție

Tipul cupolă (iglu) este cea mai răspândită structură autoportantă cu construcție ușoară. Tipul geodezic este proiectat pentru condiții extreme, structura încrucișează bețele în mai multe locuri, rezultând o rezistență și o stabilitate mai mari. Tupul tunel este construit folosind bețele care nu se încrucișează. Acesta utilizează eficient spațiul intern și, atunci când este bine ancorat, oferă o rezistență ridicată la vânt. Un cort în formă de A, cu un singur strat de material a cărui structură constă din două bețe fixe plasate în mijlocul pereților din față și din spate. În cazul corturilor cu construcție gonflabile, bețele au fost înlocuite cu tuburi de aer, ceea ce facilitează construirea unor corturi de familie chiar și mai voluminoase, dar este necesară o pompă sau un compresor cu un capăt compatibil. Tipul de cort automontabil oferă o construcție foarte rapidă și ușoară, dar și o manevrare mai dificilă la pliere și dimensiuni de ambalare mai mari. Teepees/Iurtă au un design atipic, oferind o suprafață comună mare, la un cost ridicat și o greutate mai mare. 

gonflabil
Înălțimea mașinii
180 - 210 cm
Tip de cort frontal (anexă)
pentru minibus
Material construcție cort

Laminatul (fibră de sticlă) este cel mai ieftin și cel mai utilizat material, cu o durabilitate redusă (nu prevede manipulări frecvente) și o greutate mai mare. Durawrap/Duraflex/Wrapflex este un laminat îmbunătățit, dar semnificativ mai rezistent, cu o construcție în formă de diamant clar vizibilă pe suprafață. Bețele din duraluminiu sunt cel mai frecvent utilizate în corturile ultraușoare, principalul beneficiu fiind greutatea redusă și durabilitatea ridicată. Bețele din oțel sunt potrivite pentru corturi auto (anexe) și corturi de petrecere, au durabilitate ridicată, capacitate de încărcare, dar și greutate. Carbonul/kevlarul este absolut cel mai ușor material, acest tip de bețe pot fi găsite în oferta suplimentară a doar câtorva producători de corturi de expediție din lume. Bețele de trekking/echipamentul de avalanșă utilizate în montarea unui cort au un design neconvențional, dar sunt destul de suficiente pentru camparea peste noapte, avantajul fiind greutatea totală mai mică.

gonflabil
Dimensiuni cort
145 x 200 x 280 cm
Dimensiuni ambalat
72 x 30 x 32 cm
Culoare
gri
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
9120001999
EAN
5056446199520
Despre producători

Tânărul brand Kampa a fost înființat în 2021 și oferă produse outdoor accesibile pentru toți cei care se bucură de viața în natură. Aceste produse sunt potrivite pentru cupluri, familii și grupuri care petrec timp împreună în natură. Produsele sunt colorate, fiabile și practice, cu un design ușor de utilizat și confortabil. Portofoliul acoperă toate nevoile de recreere în aer liber. Marca aparține aceluiași grup ca și popularul brand Dometic.

Mai multe despre producător

Alte variante