ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

249 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 249 Lei?

La Sportiva Miura VS 40F

Espadrile

Espadrilele de escaladă Miura VS 40F de la brandul La Sportiva sunt concepute în special pentru cățărare pe stâncă - se remarcă prin precizia pe toate tipurile de teren stâncos, pe trasee mai lungi sau mai scurte, unde jocul de picioare este foarte important.

Alegeți varianta

Disponibilitatea

În stoc
Când voi primi produsele?

Prețul original

767 Lei
Reducere calculată din cel mai mic preț cu 30 de zile înainte de campanie

Reducere

-13 %

de la 669 Lei

  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 249 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • -13 %
  • Livrare gratuită

Fotografie

Informații despre produs

Espadrilele de escaladă Miura VS sunt foarte sensibile și precise în vârf. Sunt excelente pentru proiecte de alpinism solicitante din punct de vedere tehnic. Comparativ cu cele din seria cu șiret, Miuras VS au o croială mai agresivă și un vârf ușor mai sensibil. Pentru a utiliza întregul potențial al acestui model, este nevoie de o mărime foarte strâmtă. Tehnologia patentată P3 Power Platform® utilizată în acest model asigură o mai bună păstrare a flexiunii originale a pantofului chiar și după o utilizare îndelungată și intensă, astfel încât acesta este la fel de precis și eficient de la început până la sfârșit. Cauciucul Vibram® XS EDGE oferă o senzație excelentă pe treptele mici și pe șine. Talpa intermediară facilitează transferul greutății de la degetele de la picioare la întreaga talpă, iar călcâiul adânc și stabil oferă un suport excelent pentru impactul călcâiului.

Caracteristicile principale:

  • fixare mai eficientă cu trei cataramei 
  • cataramele de fixare sunt orientate una împotriva celeilalte în cazul unei desprinderi neintenționate
  • două bucle pentru încălțare ușoară
  • wide fit pentru un tip de picior mai lat
  • au fost utilizate materiale reciclate
  • greutatea este pe pereche
Parametri
Marcă
La Sportiva
Potrivit
bărbați
Mărimi încălțăminte (EU)
37 / 38 / 38,5 / 39 / 39,5 / 40 / 40,5 / 41 / 41,5 / 42 / 42,5 / 43 / 43,5 / 44
Încheiere
velcro
Culoare
negru/galben
Culoarea producătorului
Black/Yellow_999100
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Despre producători

Marca italiană La Sportiva a fost fondată în 1928, când Narciso Delladio a creat cu propriile mâini încălțăminte artizanală de lemn și de piele pentru numeroșii cioplitori și fermieri din văile Fassa și Fiemme (Dolomiți, Italia). După război, cererea de pantofi a crescut, ceea ce l-a obligat pe Narciso să angajeze noi muncitori. Reputația "Calzoleria Sportiva" a depășit granițele văii. De atunci, reputația La Sportiva nu a făcut decât să crească.

Mai multe despre producător

Alte variante