ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dvs. este gol
După activitate:
sport / pentru turism
Alegeți varianta

Disponibilitatea

În stoc
Când voi primi produsele?

Prețul original

394 Lei
Reducere calculată din cel mai mic preț cu 30 de zile înainte de campanie

Reducere

-40 %

236 Lei

Pentru a obține codul de reducere, este suficient să vă înregistrați. 212 Lei pentru membrii 4camping eXtra Obține codul

Fotografie

  • -40 %

Fotografie

Informații despre produs

Protecție și confort chiar și în condiții meteorologice nefavorabile

Jacheta softshell pentru femei Loap LUDYSA este alegerea ideală pentru toate călătoriile de toamnă, când vremea poate fi imprevizibilă. Este conceput pentru a vă oferi protecție optimă și confort chiar și în zilele ploioase și vântoase.

Fabricată din softshell durabil și flexibil, jacheta este echipată cu o membrană impermeabilă AQUA PRO cu o coloană de apă de 5.000 mm, care protejează eficient împotriva umezelii, permițând în același timp evacuarea eficientă a transpirației. Un fermoar reversibil impermeabil asigură că nici o picătură de apă nu ajunge sub jachetă.

Capota este fixă și reglabilă, la fel și tivul și mânecile, permițându-vă să adaptați jacheta la nevoile dvs. Croiala clasică cu spatele ușor extins oferă protecție suplimentară, în timp ce două buzunare practice cu fermoar sunt ideale pentru depozitarea obiectelor esențiale.

Caracteristicile principalele:

  • Softshell cu membrană impermeabilă AQUA PRO
  • Coloana de apă: 5 000 mm
  • Respirabilitate: ridicată, evacuare eficientă a transpirației
  • fermoar rezistent la apăinvers
  • Glugă fixă și reglabilă
  • Marginea inferioară și mâneci reglabile
  • Croială clasică cu spatele ușor extins
  • Două fermoare laterale
Parametri
Marcă
Loap
Potrivit
femei
Mărime
S / M / L / XL
Material îmbrăcăminte
Elastan / Poliester / Softshell
Membrana
Aqua Pro
Respirabilitate

Capacitatea unui material de a lăsa să treacă vaporii de apă produși de corpul uman. Indică câte grame de vapori se pot evapora pe un metru pătrat de țesătură în 24 de ore (MVTR).

5000 g/m2 la 24 h
Rezistența la apă

Exprimă capacitatea materialului de a rezista la presiunea apei. Cu cât cifra este mai mare, cu atât materialul este mai rezistent la îmbibarea cu apă.

5000 mm H2O
Nr. de buzunare(haine)
2
Centură de zăpadă
Nu
După activitate

Geci și încălțăminte după activitate

sport / pentru turism
După tip

Geci și pantaloni după tip

softshell / impermeabile/cu membrană
Glugă
cu glugă
Tip umplutură izolatoare
sintetică
Culoare
negru/maro / negru/gri
Culoarea producătorului
Brown / DarkGray
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Despre producători

Loap este brand ceh cu propria sa echipă de designeri și tehnologi. Numele său a fost creat prin combinarea cuvintelor în limba engleză Logical + Application. Traducerea înseamnă „utilizarea înțeleaptă“. Produsele sunt concepute pentru a fi funcționale, practice, la un preț rezonabil și în special pentru a vă aranja bine.

Loap este drapelul companiei Piccollo spol. Ltd. fondată în 1993. În poftofoliul său găsiți orice îmbrăcăminte pentru outdoor dar și urbanică, încălțăminte, saci de dormit, saltele pentru corturi, rucsacuri și corturi. Mână-în-mână cu funcționalitatea produselor este, și  aspectul atractiv sau combinația de culori moderne.

Mai multe despre producător

Alte variante

Produse asemănătoare găsiți în