ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dumneavoastră este gol. Aveți nevoie de ajutor? Aruncați o privire la sfaturile noastre sau scrieți-ne.

Transport gratuit

249 Lei

Știați că oferim transport gratuit pentru comenzile de peste 249 Lei?

Greutatea (g/pereche):
550 g
Drop:
6 mm
Alegeți varianta

Disponibilitatea

Ultima buc.
Când voi primi produsele?

Prețul original

797 Lei
Reducere calculată din cel mai mic preț cu 30 de zile înainte de campanie

Reducere

-10 %

719 Lei

  • Livrare gratuită Pentru achiziții de peste 249 lei
  • Testare în magazin Comandați în magazin mai multe variante și încercați-le!
  • 100% produse originale Garanția autenticității și calității

Fotografie

  • Nou
  • -10 %
  • Livrare gratuită

Fotografie

Informații despre produs

La Sportiva Prodigio reprezintă o revoluție în gama de încălțăminte de trail de la un renumit producător italian. Acest model este conceput special pentru alergarea pe distanțe foarte lungi, cum ar fi ultramaratonul montan . Partea superioară din tricot HT respirabil asigură o uscare rapidă, iar cutia largă pentru degete oferă mult spațiu pentru degete, sporind confortul general în timpul alergării.

Talpa FriXion® Red cu rigiditate dublă oferă stabilitate perfectă și facilitează rostogolirea piciorului. Talpa intermediară din spumă cu memorie XFlow™ oferă o amortizare superioară și un randament energetic ridicat, pe care le veți aprecia în special la alergările lungi pe terenuri dificile.

Principalele avantaje:

  • partea superioară respirabilă cu construcție HT tricotată și învelită
  • vârf lat pentru un confort sporit
  • talpă FriXion® Red cu rigiditate dublă și suprafețe de sprijin diferențiate
  • Impact Brake System pentru absorbția șocurilor și tracțiune îmbunătățită în timpul alergării
  • talpă intermediară din spumă cu memorie XFlow™ pentru returnare maximă de energie
  • construcție cu cusături minime
  • protecția degetelor împotriva săpăturii
Parametri
Marcă
La Sportiva
Potrivit
bărbați
Mărimi încălțăminte (EU)
42
Greutatea (g/pereche)
550 g
După activitate

Geci și încălțăminte după activitate

sport / pentru alergare
Drop
6 mm
Tip teren
de trail
Talpă

Partea inferioară a pantofului care amortizează impactul piciorului.

FriXion
Suprafața
Textil
Lățimea încălțămintei

Standard - alegerea universală pentru purtarea de zi cu zi, sport și drumeții. Potrivit pentru majoritatea persoanelor fără cerințe specifice de lățime.


Wide - potrivite pentru persoanele care doresc confort și un croi mai lat, dar doresc să mențină suportul și amortizarea. Aceste modele sunt căutate și de persoane cu deformări ale picioarelor (hallux valgus – monturi), cu bolta plantară înaltă, diabetici sau persoane cu probleme de circulație a sângelui.


Barefoot
– pentru cei care doresc libertate maximă de mișcare, întărirea musculaturii piciorului și perceperea terenului sub picioare – excelente pentru mersul natural, dar necesită o perioadă de adaptare treptată.

Standard
Culoare
galben/negru
Culoarea producătorului
Yellow/Black
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
56Q
EAN
8058428053100
Despre producători

Marca italiană La Sportiva a fost fondată în 1928, când Narciso Delladio a creat cu propriile mâini încălțăminte artizanală de lemn și de piele pentru numeroșii cioplitori și fermieri din văile Fassa și Fiemme (Dolomiți, Italia). După război, cererea de pantofi a crescut, ceea ce l-a obligat pe Narciso să angajeze noi muncitori. Reputația "Calzoleria Sportiva" a depășit granițele văii. De atunci, reputația La Sportiva nu a făcut decât să crească.

Mai multe despre producător

Alte variante

Încălțăminte de alergat pentru bărbați Hoka M Mach 6

Încălțăminte de alergat pentru bărbați Hoka M Mach 6 albastru închis Downpour / Thunder Cloud
  • Nou
Greutatea (g/pereche):
464 g
Drop:
5 mm

800 Lei 737 Lei