ForCamping s.r.o.

Secțiunea utilizatorului

Autentificare

Coș

Coșul dvs. este gol

Uvex Sportstyle 806 Vario

Ochelari de soare

Ochelarii de soare sport Uvex Sportstyle 806 Vario beneficiază de lentile care se întunecă automat. Reacția rapidă la lumină și tratamentul intern Supravision asigură o vizibilitate perfectă în orice situație. 

Alegeți varianta

Disponibilitatea

Ultima buc.
Când voi primi produsele?

Prețul original

490 Lei
Reducere calculată din prețul produsului la momentul introducerii în ofertă

Reducere

-11 %

437 Lei

Fotografie

  • -11 %
  • Livrare gratuită

Fotografie

Informații despre produs

Ochelarii de soare Uvex sportstyle 806 V sunt concepuți pentru pasionații de sport cu o față mai îngustă și pentru utilizare în toate condițiile meteorologice. Fie că alergați sau mergeți pe bicicletă, fie că este înnorat sau soarele strălucește, tehnologia Uvex Variomatic® reacționează rapid la lumină și își schimbă automat nivelul de întunecare în câteva secunde pentru a se adapta la condițiile de lumină, în intervalul s1-s3. Transmisia luminii este de la 78% la 9%.

Tratamentul intern Supravision asigură o vizibilitate perfectă în orice condiții și previne aburirea chiar și în timpul schimbărilor mari de temperatură. În plus, pernuțele moi ajustabile și brațele reglabile asigură un confort optim în timpul purtării. Ochelarii oferă o protecție de 100 % împotriva radiațiilor UVA, UVB și UVC cu o lungime de undă de până la 400 nm.  

Easy to clean - datorită materialelor utilizate, ochelarii Uvex necesită foarte puțină întreținere. Un strat special cu efect antistatic împiedică murdăria și praful să se depună pe sticlă. Rezultatul este o vizibilitate mai clară chiar și în condiții extreme. 

Principalele avantaje ale modelului Uvex Sportstyle 806 Vario:

  • ochelari extrem de versatili pentru activități sportive sau de agrement
  • confortabili
  • croială modernă
  • design cu cadru complet
  • vedere nedistorsionată 
  • sticlă cu auto-întunecare de la s1 - s3
  • pernuțe reglabile și moi
  • Supravision - previne aburirea
  • protecție 100% UVA, UVB și UVC
  • Easy to clean
  • Include ambalaj din textil
  • carcasă de transport

Categoria filtrului de soare

Parametri
Marcă
Uvex
Gama de produse
Sportstyle
Potrivit
bărbați / femei
Mărime
UNI
Greutate
100 g
După activitate

Geci și încălțăminte după activitate

pentru alergare / de schi fond
Polarizare

Filtrul de polarizare elimină în mod semnificativ orice strălucire (apă, zăpadă, sticlă, asfalt umed), îmbunătățind în același timp claritatea și perceptibilitatea spectrului de culori.

Nu
100% UV ochrana
Ano
Culoare
negru
Culoarea producătorului
Black Mat (2201)
Termen de garanție
24 luni
Codul produsului
EAN
Despre producători

Brandul Uvex a fost fondat în 1926 în Fürth, Bavaria, de către Phillip Wintre, iar inițial s-a axat pe fabricarea ochelarilor de protecție de lucru. Apoi au aplicat cunoștințele și tehnologia pe care le dobândiseră pentru a produce primii lor ochelari de schi în 1959.

A fost una dintre primele companii care au introdus tehnologii fără de care nu ne mai putem imagina schiatul de astăzi. Începând cu dezvoltarea stratului UVEX supravision super anti-fog în anii 1970, care a împiedicat aburirea ochelarilor, prin tehnologia UVEX double lens la o altă inovație din anii '90, cunoscută sub numele de tehnologia lentilelor UVEX lasergold, care permite o mai bună recunoaștere a conturului. Istoria, experiența, inovația și protecția consecventă a sănătății umane au făcut din această marcă una dintre cele mai respectate companii din industria de căști și ochelari de schi. 

Cea mai mare parte a producției are loc în Germania și în Europa. Marca s-a mândrit întotdeauna cu tradiția sa și cu eticheta Made in Germany. Numele companiei Uvex: este derivat din cuvintele uv-ex = ultraviolet exclus. 

Mai multe despre producător

Alte variante