Ortovox Trad 28 S Dry
Rucsac impermeabil cu închidere rulabilă
- Greutate:
- 760 g
- Centură lombară:
- Da
Informații despre produs
Rucsacul de alpinism Ortovox Trad 28 S Dry este foarte ușor, cu un design simplu și ideal pentru alpiniști. În consecință, centrul de greutate este setat mai sus. Cu cât aveți mai puține articole la exterior, cu atât puteți urca pe terenuri mai extreme. Echipamentul de escaladare poate fi prins la exterior cu ajutorul curelelor și găicilor. Cu siguranță veți aprecia construcția detașabilă din aluminiu în timpul escaladărilor lungi, unde nu aveți nevoie de un sistem de spate comfortabil, ci greutate cât mai scăzută.
Materialul exterior este foarte robust, rezistent la rupere/abraziune și impermeabil, motiv pentru care veți avea parte de confort maxim în timpul urărilor solicitante pe stâncă. Tehnica de sudură cu frecvență înaltă folosită garantează cusături rezistente la apă. Echipamentul dvs. este rapid accesibil indiferent de vreme datorită sistemului de rulare a părții superioare. Datorită acestui lucru nu este necesară utilizarea unei huse de ploaie, motiv pentru care veți avea lucrurile necesare (cască, coardă, piolet etc.) mereu la îndemână.
Rucsacul are un sistem unic de spate Swisswool Full Contact Light pe care experții Ortovox l-au dezvoltat împreună cu fizioterapeuți pentru a asigura confort maxim. Unicitatea sa constă în lână presată din sistemul segmentelor de la spate. Datorită lânii, sistemul de spate absoarbe imediat umezeala de pe spate. Acest sistem absoarbe de 29 mai multă umezeală în comparație cu sistemele clasice din spumă, motiv pentru care rămâne mai puțină transpirație pe piele. Sistemul de spate are un segment central care asigură un efect de ventilație, motiv pentru care în timpul mișcării îmbunătățește circulația aerului.
Rucsacul se fixează excelent pe spate, iar datorită croielii și a centurii din talie se așază excelent în combinație cu hamul de alpinism. Chiar și înălțimea rucsacului este setată astfel încât să puteți înclina capul când purtați casca. Bretelele căptușite, centura ușoară din talie și cureaua ajustabilă de la piept cu fluier asigură o așezare optimă pe corp și siguranță. De asemenea, garantează confort maxim.
Rucsacul este adaptat pentru persoanele cu înălțime mică a spatelui 36 - 44 cm (înălțimea staturii de aprox. 150 -175). Lungimea se măsoară de la a 7-a vertebră cervicală până în partea superioară a șoldului. Nu este vorba doar de lungimea spatelui, ci și de forma curelelor de umăr și de ajustarea centurii din talie. Se așază și se fixează excelent pe spate.
Caracteristicile rucsacului Ortovox Trad 28 S Dry:
- rucsac impermeabil de alpinism
- centrul de greutate este setat mai sus
- număr minim de elemente la exterior
- echipamentul de escaladare poate fi prins la exterior cu ajutorul curelelor și găicilor
- accesul confortabil la compartimentul principal se face prin rularea părții superioare
- compartiment pentru rezervorul de apă, furtunașul se atașează de breteaua de umăr
- în partea frontală se află găicile pentru echipamentul de alpinism: cască, coardă, schiuri, piolet sau bețe de trekking
- curele inferioare - pentru saltea, cort etc.
- Datorită croielii și plasării optime a centurii din talie nu se acoperă hamul de alpinism
- înălțimea rucsacului este setată astfel încât să puteți înclina capul când purtați casca
- bretele căptușite
- centură ușoară în talie
- curea ajustabilă la piept cu fluier de urgență
- lungime a spatelui de 36 - 44 cm (înălțimea staturii de aprox. 150 -175)
Garanție de 5 ani:
Rucsacurile Ortovox sunt de calitate superioară, motiv pentru care pot fi ușor reclamate în caz de nevoie. Dacă descoperiți defecte de fabricare, cusături desfăcute, scămoșare sau fermoare nefuncționale, este îndeajuns să ne trimiteți articolul, iar noi o să reparăm defectul, înlocuim produsul sau returnăm banii.
Pentru reparații înafara garanției, Ortovox are un sediu propriu.
Prezentarea rucsacului Ortovox Trad 28 S Dry:
Parametri
- Marcă
- Ortovox
- Potrivit
- bărbați / femei
- Greutate
- 760 g
- Volum
- 28 l
- Material rucsac, geantă, valiză
- Nailon
- Nr. compartimente
- 1
- Acces inferior
- Nu
- Acces frontal
- Da
- Spațiu pentru sistemul de hidratare
- Nu
- Buzunar laptop
- Nu
- Husă de ploaie
- Impermeabile
-
Centură lombară
Creează un punct de sprijin suplimentar și ajută la distribuirea greutății încărcăturii de la umeri la talie. O centură de bună calitate și bine reglată susține mai mult de 60% din greutatea rucsacului.
- Da
- Sistem de spate
- Întărit
- Acces rucsac
- Rulare
- Culoare
- negru / albastru
- Culoarea producătorului
- BlackSteel / JustBlue
- Termen de garanție
- 24 luni
- Codul produsului
- EAN
Similare 4
Despre producători
Legendara companie germană Ortovox este renumită pentru sonda de avalanșă Ortovox F2, lansată pe piață în 1980. Înafară de sistemul de securitate și sonda de avalanșă, este devotată și producției de rucsacuri, lopăți, sonde și alte echipamente de schi alpinic și freerid.
Alte variante
Produse asemănătoare găsiți în
- Rucsacuri pentru bărbați
- Toate produsele cu transport gratuit într-un singur loc
- Rucsacuri impermeabile
- Rucsacuri turistice pentru bărbați
- Rucsacuri negre pentru bărbați
- Rucsacuri rulante (roll top)
- Rucsacuri pentru femei
- Rucsacuri cu centură lombară
- Rucsacuri rulabile impermeabile
- Rucsacuri drumeție
- Rucsacuri drumeție Ortovox
- Rucsacuri alpinism
- Rucsacuri alpinism Ortovox
- Rucsacuri schi și freeride
- Rucsacuri schi și freeride Ortovox
- Rucsacuri pentru sport
- Rucsacuri pentru sport Ortovox
- Rucsacuri de firmă
- Rucsacuri Ortovox
- Rucsacuri, genți și valize
- Rucsacuri Ortovox