Ocún HAWK QD WIRE DYN 11 mm 15 cm 5-pack
Set bulce echipate
- Raza de deschidere (deschidere maximă):
- 15 mm
- Forța longitudinala:
- 24 kN
Informații despre produs
Buclele echipate Ocun Hawk QD Wire DYN 11mm 15 cm - 5 pack de la brandul Ocún sunt ușoare datorită încuietorilor de sârmă și chingii dyneema. În același timp, acestea sunt suficient de rezistente pentru a asigura siguranța în timpul cățărării.
Carabinierele Hawk Wire sunt durabile, în ciuda greutății lor reduse. Acestea sunt echipate cu încuietori de sârmă, care au multe avantaje. Sunt rezistente la temperaturi scăzute și nu acumulează zăpadă sau murdărie.
Beneficiază de o chingă Dyneema de 11 mm lățime, care reprezintă un compromis reușit între rezistență și greutate redusă. De asemenea, este întărită cu cusături pe toată lungimea.
Caracteristicile principale:
- set de cinci bucle echipate
- ușoare și foarte rezistente
- chingă lată Dyneema de 11mm lățime
- carabiniere cu o încuietoare din sârmă, care este mai rezistentă la temperaturi scăzute și nu acumulează zăpadă
- potrivită pentru escaladă pe timp de iarnă
Parametri
- Marcă
- Ocún
- Greutate
- 78 g
-
Raza de deschidere (deschidere maximă)
Světlost karabiny udává velikost tělesa, které může být umístěno do karabiny.
- 15 mm
- Forța longitudinala
- 24 kN
- Forța transversală
- 8 kN
- Rezistență cu clapeta deschisă
- 9 kN
- Culoare
- albastru
- Culoarea producătorului
- Blue
- Termen de garanție
- 24 luni
- Codul produsului
- 4081
- EAN
- 8591804640483
Despre producători
Firma cehă Ocún din anul 1988 dedicată producției de bocanci și scaune de alpinism, atunci fiind încă sub marca Rock Pillars. În anul 1994 a deschis fabrica sa proprie, și a început o producție de serie, patru ani mai târziu a început să producă sub marca Ocún alte echipamente de alpinism, cum ar fi bouldermats, buclele expres etc. Familiaritatea companiei a depășit rapid granița cehă, astfel creând alte produse. Astăzi, compania are aproximativ 130 de angajați care dezvoltă și produc echipamente de alpinism, unificate sub brandul Ocún din 2015. Compania are producția în Republica Cehă și își testează în mod constant produsele în colaborare cu un număr de alpiniști de testare.